Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στην Εξ Αποστάσεως Σχολική Εκπαίδευση

Το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Α.Μ.Θ. με υπεύθυνη την συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (ΣΕΕ), Δρ. Ευφροσύνη Χαραλαμπίδου, σας διαβιβάζει εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ και Δελτίο Τύπου του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής, με το οποίο ανακοινώνεται η διάθεση Ανοιχτού Διαδικτυακού Μαθήματος (MOOC), που αφορά την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στην Εξ Αποστάσεως Σχολική Εκπαίδευση.

Η εγκύκλιος του ΥΠΑΙΘ για τη διάθεση του Ανοιχτού Διαδικτυακού Μαθήματαος (MOOC) που αφορά την εξ αποστάσεως εκπαίδευση βρίσκεται ΕΔΩ.

Το Δελτίο Τύπου του ΙΕΠ με την ανακοίνωση για τη διάθεση του Ανοιχτού Διαδικτυακού Μαθήματος (MOOC) που αφορά την εξ αποστάσεως εκπαίδευση βρίσκεται ΕΔΩ.

Χαραλαμπίδου-Φ_ΣΕΕ_elearn_30-6-2020

Το διαβιβαστικό της Συντονίστριας Εκπαιδευτικού Έργου Δρ. Ευφροσύνης Χαραλαμπίδου μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ.